Ana Sayfa / genel / Yalın, EXPO 2016’ya ‘kauçuk’ ağacı dikti

Yalın, EXPO 2016’ya ‘kauçuk’ ağacı dikti

Besteci ve söz yazarı Yalın, konser için Antalya’ya geldi. EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın ünlüler ormanına ağaç dikme davetini kabul eden popçu, Aksu ilçesinde bin 121 dönüm sergi alanına geldi. Yönetim binasına geçen bilinen popçuya, proje ile alakalı ayrıntılı sunum yapıldı. Sunum sonrası alana geçen Yalın, dikeceği ‘kauçuk’ (latince:Figus Rubiginosa) ağacının gövdesine isim tabelasını bağladı. Kürekle ağacın gövdesine toprak atan Yalın, ilk can suyunu da verdi.

“Her insanın kalbine giden bir şeyler var. Onlardan bir tanesi de çevre, ağaçlar” diyen Yalın, herkesin bu konuya hassas olduğunu söyledi. Gençliğinde ağaç ve doğayla alakalı kampanyaların içinde bulunduğunu söyleyen Yalın, “Bu işi yapmıyorken de oldum. Okulla da ağaç dikmeye gittim. Kalbe giden yollardan biri olduğunu düşündüğüm için de koşarak buraya geldim. Diktim, suladım artık size emanet” dedi.

Yalın, EXPO 2016 Antalya projesi için de, “Proje muhteşem, kocaman” yorumunu yapan Yalın, “EXPO’nun burada oluyor olması çok önemli. Allahın izniyle Antalya’ya çok yarayacak. Antalya çok güzel, daha da güzel olacak inşallah. Ağaç ve bahçe olduğu için de herkesin buna destek vermesi gerek. 25 bin tane ağaç dikilecekmiş buraya. Çok etkileyici. Ve EXPO bittikten sonra geride çok güzel bir yapıt bırakacak burası” ifadelerini kullandı.
Yalın, “Herkesin desteğini bekliyoruz” diyerek sanatçı arkadaşlarına da çağrıda bulundu. EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer, bilinen popçuya katkısından dolayı simge çiçek şakayık takdim etti. 

Bir önceki yazımız olan Sezen Aksu Bodrum konserinde terörü kınadı başlıklı makalemizde bodrum, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Zapsuya sual yağmuru

Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Cüneyd Zapsu ile alakalı medyada sık sık yeralan haberlere tek elden cevap, …

.