Ana Sayfa / genel / Niran Ünsal: Reklam yapmıyorum hür irademle kapandım

Niran Ünsal: Reklam yapmıyorum hür irademle kapandım

30 senelik sanat hayatına ilk olarak 8 yaşında TRT İzmir Çocuk Radyosu’nda başlayan Niran Ünsal, şimdilerde yeni tarzı ve siyasi tutumuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bilhassa AK Parti’nin yanında sergilediği duruş ile gündemde olan şarkıcı, ile alakalı merak edilen tüm sualleri cevapladı.Sondan mı başlasam! Nasıl hissediyorsunuz şu an kendinizi? Yorgun mu, dingin mi, huzurlu mu, fırtınalı mı?

Hayat zati herkes açısından yorucu bir süreç. 38’imi bitirdim. Yine de iyiyim şükürler olsun. Dinlenince beden yorgunluğu geçiyor lakin ruh ve düşünce yorgunluğu geçmiyor.

Geriye doğru 39 senesi yine tararsanız. Çıkarmak istediğiniz bölümler var mı hayatınızdan?

İnançlı insan bu suale yanıt vermez zira inancıma göre “keşke” diye bir şey yoktur. 

Şarkıcı olmaya nasıl karar verdiniz?

Annem, anneannem müzisyen. Böyle bir ailede büyümek beni etkiledi tabii ki. Genlerden gelen bir tesir de var. Tıp dahi bunun önüne geçemez. Böyle bir yetenek nasip etmiş Allah bana, şükürler olsun.

KEŞKE ÖNCEDEN KAPANSAYDIM

Şarkı sözlerinizden gidelim. “İyi Niyetlerim”in çok kurbanı oldum diyor musunuz?

Bu her zaman beşeri ilişkilerde böyledir. Bu noktada insanın kadın mı erkek mi, eşiniz veya kardeşiniz mi olduğu ehemmiyetli değildir. İyi niyeti suistimal eden insanoğludur. Yaptığınız 10 iyiliğe karşılık yapamadığınız tek bir iyilik diğer tüm iyilikleri siler. 

Gerçekten “Şarkılara Tutunduğunuz” zamanlar oldu mu? Sözgelimi muhtemelen anımsamak istemediğiniz o bilinen dönemler…

Tabii ki olmuştur. “Keşke yaşamasaydım” dediğim vaziyetlerle karşı karşıya kalmışımdır. Lakin bu yaşadığım olumsuzluklardan her zaman deneyim kazandım. Zira bu tecrübeler parayla satın alamayacağınız düşünceler. İnançlı bir insanım. “Keşke evvelce kapansaydım” dediğim olmuştur. “Keşke hayatıma giren ilk erkek İbrahim olsaydı” demişimdir; elimi ilk tutan, gözüme ilk bakan.

Diğer evliliklerinizden, hayatlarınıza ile alakalı güzel anılarınız olmadı mı?

Ona girmeyelim. Ben ilk evliliğimi 17 yaşında yaptım. O yaştaki insan ne ders çıkarabilir ki?

“Sesler ve İzler” neler bıraktı hayatınızda? Kimler etkiledi sizi, hangi izleri bıraktı?

Anne-baba ayrı büyüyen çocuklardık. Hayatımda eşimin ailesinden başka yakınım kalmadı. Lakin babamın hayatta olup bir telefon kadar yakın olmasını isterdim. Çocuklarımı görmesini ve onlarla zaman geçirmesini.

İlk kapanma kararı verdiğinizde nasıl tepkiler aldınız?

Eşimin ailesi ve kendi yakın çevremden gayet pozitif tepkiler alıyorum. İşime devam ediyorum her zaman olduğu gibi. Lakin kostümlerim değişti. Özel tasarım kapalı kostümler yaptırıyorum artık. Neticede benim sesim ön plandaydı. Yine ön planda sesim olacak. Bana “reklam yapıyor” diyorlar. İnsan bir senedir reklam yapıyor olamaz. Bu bir seçimdir. Spontane oluşan bir süreçtir. Eşim dahi kapanacağımı televizyonlardan öğrendi. Spiker bana sordu, “Ramazan için mi kapandınız?” dedi. “Hayır ilk sefer buradan açıklıyorum. Eşim dahi benim bundan sonra kapalı olacağımı şimdi buradan sizin vesilenizle öğreniyor” cevabını verdiğimde gül-müştü. Başkalarının ne dedikleri umurumda değil. Bütün kitaplarda kadının kapanmasına yönelik bilgiler var. İncil’de dahi bununla alakalı ayetler bulunuyor. ”Kadınlar ya başınızı örtün veyahut saçınızı kazıtın” gibi. Zira saç kadının süsüdür ve bir ziynettir. Bu yüzden kadınlar yalnızca helaline açılmalıdır. 

Duygu Çetinkaya’yla yaşadığınız polemik sonrasında sizi mahkemeye verdiğini söyledi. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Survivor’dan kovulan kız değil miydi o. Onun ile alakalı yorum yapmak istemiyorum.
Tavistock örgütü
zihinleri kontrol ediyor

Sosyal medyanın yaygın olduğu bu çağda, sosyal medyayı ne kadar kullanıyorsunuz ve nasıl etkiler oluşturduğunu düşünüyorsunuz?

Kendi öz belleğimizden kopmuş, bütünüyle batı özentisi olmuş durumdayız. Teknolojinin hayatımıza girmesi zamansız oldu. Bakıyorum 15 sene öncesinde bu kadar yoğun değildi. Aslında bu bir siber savaştır. Türk toplumu olarak her bireyin bu savaşın bilerek veyahut bilmeyerek içinde olduğu inancındayım. Medya da buna çanak tutuyor. İslam dinini daimi karalıyorlar. Birtakım örgütler var dünyada. En üstte Tavistock denilen bir örgüt bulunuyor. İlluminati’nin dahi üstüne çıkmış bir örgüt bu. İnsanların tüketim alışkanlıklarını belirleyen, din ve zihin kontrollerini yapan klinikleri var. Dünyanın en zenginleri buraya üye. Çeşitli ülkeler üzerinde oyunlar oynanıyor. Bilhassa Orta Doğu’da… Tek dünya düzeni istiyorlar. İnsanları da denek olarak kullanıyorlar. Ve inanır mısınız bu örgüt dünyada 400 tane şirketi yönetiyor. Benim son bir senede verdiğim savaş Türkiye’nin yüzde 60-65’inin desteklediği bir mücadele.

ANASININ KUZUSU 

Son evliliğinde gerçek mutluluğu yakalayan Niran Ünsal’ın 4 çocuğu var. Ofisinde buluştuğumuz şarkıcının 3 yaşında olan kızı Liva da bizimle birlikteydi. Liva, röportaj süresince annesinin yanından ayrılmadı.

AK Parti’den rastgele bir çıkarım yok

“Doğruları söylediğim için karalama kampanyalarına maruz kaldım. Kendi kanımdan insanlar dahi beni anlamadı” 

Hükümeti hangi partinin kurmasını isterdiniz veyahut hangi parti Türkiye’yi bir adım ileri götürebilir?
Ben parti olarak bakmıyorum. Kendi öz değerlerimize, inancımıza, kültürümüze sahip çıkan herkes baştacıdır. 

Çözüm süreci ve bu sürecin rafa kalkması? Tekrar şehit haberleri gelmeye başladı…

Çanakkale’de 250 bine yakın şehit verdik. Niçindi bu kadar şehit? Birlik ve bütünlüğümüz içindi. Çözüm süreci, Sayın Erdoğan’ın vesilesiyle Kürt halkının eşit hak ve özgürlüklere sahip olabilmesi için açtığı bir yoldur, terör örgütüne yönelik değildir. 7 Haziran’daki seçimlerden önce, “PKK’ya silah bıraktıracak olan AK Parti değil biziz” diyen HDP’liler değil miydi? Meclis’e girdiler, hâlâ peş peşe şehit haberleri alıyoruz. Tayyip Erdoğan’ın iyi niyetini suistimal ettiler. Sayın Erdoğan, Ahmet Kaya bu ülkede vatan haini duyuru edildiğinde “Ben nasıl Kürt halkına faydalı olabilirim” diye düşünüp çözüm üreten taraf olmuştur. 15 sene önce Kürt halkının sesini duyurabileceği bir kanal mı vardı? Sanki terör olaylarını Cumhurbaşkanı çıkarmış gibi olmadık iftiralar atılıyor. “Yazık” diyorum böyle düşünenlere. Sayın Erdoğan’a her yerden saldırıyorlar. Dışardaki düşmanlar yetmezmiş gibi içerdeki düşmanlar da gün geçtikçe çoğalıyor. Allah kolaylık versin. Hep dua ediyorum onun için, işi sahiden çok zor. 

Size Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden de çok yükleniyorlar…

AK Parti’den katiyen menfaatim yok. Kendi adıma hiçbir şey istemedim. Son bir senede parasal ve içsel fedakârlıklar yaptım. Doğruları söylediğim için itibarsızlaştırma, karalama, linç kampanyalarına maruz kaldım. Bu süreçte bana Allah sahip çıktı. Yılda 80 tane konser yapıyordum bu sene 40 tane ya yaptım ya yapamadım. İnsanlar o kadar ceberrut ki; bana, “sarayın yeni soytarısı” dendi. Yine de ayaktayım. Kim bilir bu röportajdan sonra da neler söyleyecekler. AIıştım artık. Çok yakınımdan da benzer eleştiriler aldım. Kendi kanımdan canımdan insanlar beni anlamadı.

Gülşen’le beni kıyaslamayın

Türkiye’deki algıya göre; “sanatçı başı açık” olur. Hem de “sanat için soyunanlar” oldu, siz nasıl yorumluyorsunuz? “Soyunun” deseydim olay olurdu. Yemin ediyorum, büyük sansasyon olurdu. Lakin sanat için soyunma, müzik için soyunma hareketi ondan daha büyük bir tesir oluşturdu. Sanat için soyunmaya gerek yok. 

Kapandıktan sonra meseleler yaşadınız mı?

Beden ve vücudu teşhir ederek bu işi yaptıkları için çok büyük vebal altındalar. İnsanların aynı vakitte göz zinası yapmasına sebep oluyorlar. Açılmak, iblise hizmet etmektir. Neticede saklı olan her zaman daha kıymetli, daha makbuldür. Ne yazık ki haksız rekabet ortamı oluşturuyorlar. Bugünkü halimle hiç alakası olmayan resimleri yan yana getiriyorlar. Sonra da “öncesi ve sonrası” diyorlar. Kendilerince eleştiriyorlar. Google’a “Gülşen çıplak” yazın. Neler neler karşınıza çıkacak. Benimkiyle kıyasladığında filhakika dudak uçuklatacak derecede. Erkek dergilerine özel olarak pozlar verilmiş. Bu ikisi arasındaki kıyaslamayı yapabilmek için bir parça araştırmak lazım.  

MERVE KILIÇ- Türkiye Gazetesi

Bir önceki yazımız olan Beyaz Kanal D'den ayrılıyor mu? başlıklı makalemizde ayrılıyor, beyaz ve dden hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Zapsuya sual yağmuru

Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Cüneyd Zapsu ile alakalı medyada sık sık yeralan haberlere tek elden cevap, …

.