Ana Sayfa / genel / Fatsa’da korku filmi çekilecek

Fatsa’da korku filmi çekilecek

Fatsa ilçesine bağlı Bolaman Mahallesi’nde çekilmesi planlanan “Küçük Ruh” filminin yapımcısı ve yönetmeni Alper Günay ile oyuncuları, Fatsa ilçesine gelerek bir medya toplantısı gerçekleştirdiler.

Kendi memleketinde ilk filmini çekecekleri için heyecanlı olduğunu belirten Yapımcı Alper Günay, “Ön hazırlık çalışmalarına başladık. Yakın bir vakitte çekimlere başlıyoruz. Fatsa kendi memleketim ve ilk çalışmamı burada gerçekleştirmek istedim. Değişik bir proje allahın izniyle film vizyona girdiğinde izleyicilerde çok beğeneceklerdir. Fatsalılardan ve bölge halkından destek bekliyorum” dedi.

Türkiye’de korku filmi yapan kişiler hep aynı standardın içinde bir konu yer verdiğinin belirten filmin ceo prodüktörü Mehmet Şirin Deveci, “Genelde belli başlı konula yer veriyorlar. Bizim filmimizde korku olmasına karşın temiz yüzler, güzel insanlar aydınlık bir ortamda psikolojik gerilim korkuyu sunacağız. Oyuncu arkadaşlarımız haftalardır emek veriyorlar projeye. Verilen emeğin karşılığının da alabilirsek güzel olacağını düşünüyorum. Karadeniz Bölgesi benim hayran olduğumu bir yer. Yaşanılacak bir yer buradaki yöneticiler Karadeniz’e bir şeyler katmaya çalışırlarsa Karadeniz çok daha güzel yerlere gelir. Film içinde 750 bin TL bütçe ayırdık ve bölgede tiyatro yapmış kişileri de onları destekleme yerine filmimizde rol vermek istiyoruz” diye konuştu. 

Ordu şehrinde film çekmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirten oyunculardan Tuğçe Demir, “Kendim İzmirliyim ve Karadeniz’e hep hayran birisiydim. Film sahiden çok marjinal olandan daha fark bir film olacak. Sahiden çok çalıştık ve allahın izniyle emeğimizin karşılığını alırız” ifadelerini kullandı.
İlk korku filmi olduğu için çok heyecanlı olduğunu belirten film oyuncularından Hülya Odabaşı, “İnşallah güzel bir film olacak ve izleyenler de çok beğeneceklerdir” şeklinde konuştu.
Oyuncu Gözde Dinç, “Burada çekim yapacağımız için çok şanslıyız. Projemiz sahiden çok özel ve sıra dışı bir çalışma. Oyuncu arkadaşlarımızla çalıştık ve emeklerimizin karşılığını allahın izniyle alırız” açıklamasında bulundu. 

Ordulu mahalli yöneticilerden destek beklediklerini belirten Film koordinatörü Soner Başer ise şunları kaydetti: “Genç bir yapımcı Alper Günay’ın memleketinde korku filmi çekecek olması son derece önemlidir. Bu manada buradaki yapımcı arkadaşımıza ihtiyaç duyulan destekleri iş adamları ve mahalli yöneticilerin vermesi gereklidir. Kendi memleketini tanıtmak için elinden gelen çabası gösteriyor. Bizler elimizde imkanlar doğrultusunda bu film çekeceğiz.” 

AHMET ALTAY
ORDU

Bir önceki yazımız olan Yalın, EXPO 2016'ya ‘kauçuk’ ağacı dikti başlıklı makalemizde haber, haberler ve kauçuk ağacı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Zapsuya sual yağmuru

Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Cüneyd Zapsu ile alakalı medyada sık sık yeralan haberlere tek elden cevap, …

.